1

Téma: Preferujete nějakou značku dynamických lan?

Hi horolezčata,

poradil by mi tu prosím někdo, jakou si zvolit značku horolezeckého lana? Nebo na tom více méně nezáleží a mám sledovat počet "možných pádů"? Známý mi tvrdí, že mám jít do Singing Rock např. http://www.affekt.cz/p/singing-rock-gemini-7-9/ , ale jeden názor mi raději nestačí...

Díky moc.

Trubadur

2

Re: Preferujete nějakou značku dynamických lan?

Ahoj,

neznam Te (tedy apon ne podle prezdivky), tak jen podle dotazu tipnu ze nelezes moc dlouho a kupujes mozna prvni lano. Takze jedina rada je nekupuj si ani dvojce ani pulku ale jednoduchy lano.

Osobne ani u jednoho sveho lana uz nevim co je to za vyrobce. Jedine co mi kdy zajimalo je tloustka - 10 casem tak zchlupati ze to neprorves jistitkem a pochopitelne delka - tahat na stenu 80m je ....   Jo a taky aby se mi (rozumnej me zene) libilo smile

Pocet padu neres, kdybys do toho mel hodit normovany pad tak za letu zemres strachy.  Navic se ti to na stene ani na sportovkach snad ani stat nemuze.

Taze sorry pokud jsem Te neodhadl a fakt jsi shanel nejake super lano n aledy smile

Anything less than immortality is a complete waste of time

3

Hrášek to vystihl moc pěkně - naprosto s ním souhlasím.

Já osobně mam už několik let 30m Ocúňáka a nemůžu si ho vynachválit. Už jsem ho teda musel na koncích zkrátit, ale to musíš po nějakym čase asi každý lano... Hlavně 9,4 je na skály pěkně lehký lano a na většinu jurskejch oblastí stačí.

V Teplicích jsem si zase minulej rok koupil 40m tlustšího Ambition od Tendonu, kterýho používam převážně na naší plzeňskou kobru, na kterou 30m nestačí... 10,5mm tloušťka je podle mě na umělku dobrá - vydrží dýl, neni tak drahá, je těžší, ale na umělku to uneseš. S tim mam zatim taky jenom dobrý zkušenosti tongue

No Teplice se blíží, jestli na to nespěcháš, bejt tebou bych ho pořídil tam wink

There's no such thing as too much power. [Wolfgang Güllich]

4

Ahoj,

dle délky a stylu jak lezeš/zkoušíš bych vybíral lano...
Za mě Singing Rock hnus, Tendon dle typu lana ok ale mimo výprodeje/odřezů moc drahý a zbytek průměr.
Ocun také chválím, stejně jako Mammut kolem 9,7-10mm. Tenčí nekupuji, protože v cestách jen sedím smile

5

za mna tendon, pokial je to tvoje prve a planujes liezt na skalach tak odporucam univerzalnu velkost -50, priemer 9-10, inak by bolo super keby si nam specifikoval na co  to chces bo to  je dolezite.