1

Téma: Alpenverein 2016

Ahoj,
na rok 2016 si chci uzavřít Alpenverein. Řeším to už pro jednu menší skupinku lidí. Pokud by se zde někdo našel, tak ho rád zařadím do skupiny. Nabízím slevu z ceny pojištění (velikost slevy je podle počtu zájemců). Nepředpokládám, že se přihlásíte všichni, ale každý člověk se počítá. smile

Kdyby o tom někdo uvažoval, tak dejte vědět. smile
info zde: http://oeav.cz

2

Re: Alpenverein 2016

Ahoj, vztahuje se ta nabidka i na prodlouzeni clenstvi nebo jen na nove cleny? Jo a mame navic teda sekci Innsbruck, ale je mi uplne jedno kdybysme presli pod Edelweiss. Jeste pak mame teda tu partnerskou slevu na druhe clenstvi, bylo by to i tak vyhodne hlasit se ve skupine?

3

Já teď rok neměl ale obnovit plánuju, takže bych se zřejmě přidal. Sekci zkontroluju...

4

Jinak ty sekce. Může mi to někdo blíže objasnit? Jakej je rozdíl mezi jednotlivejma sekcema? Třeba Innsbruck vs. Edelweis apod.?
Mám za to, že pojištění je pořád stejné, a tak moc nerozumím co těma sekcema sledujou. Kdo ví, ať mi prosím odpoví. smile

5

Ja myslim, ze pokud chces vyuzivat pojisteni a slevy na chaty tak ti je to jedno v jake sekci jsi. Jsou to proste klubove spolky, kazda ta sekce si porada vlastni akce (samozrejme v Rakousku:)), nekdy maji treba domluvene nejake slevy jako pro tu sekci. Mivaji take pujcovnu vybaveni, map a podobne - ta je treba i v te ceske Innsbruck, pujcuji myslim sneznice. V cechach je prakticky rozdil v podstate v tom, kdo ti to pojisteni zarizuje. Sekce Innsbruck je od Alpy, Edelweis delali driv na pockani v Plzni na namesti v trekking sportu (mozna delaji stale), takze co vim plzenaci maji dost edelweis. Innsbruck ti zas udelaji v Hudy. My mame historicky prave Innsbruck delany pres Hudy, davali na to slevu na tu partner kartu 7%, takze to bylo zdaleka nejlevnejsi. Ted uz to bohuzel myslim nemaji, i tak je ale Innsbruck pres Alpy asi o 50 Kc levnejsi, coz uz je asi jedno:) zpusobene je to pry rozdilnym poplatkem pro zprostredkovatele.

6

Ahoj,
tak nakonec se mi nepodařilo vyjednat slevu takřka žádnou.

Sekce Edelweis mi umožnila srovnat ceny s cenami Innsbrucku. Innsbruck s cenou nehne. Takže obě sekce za stejnou cenu.
- tedy:
kategorie A 1610 Kč.
kategorie B 1240 Kč

K tomu následně zpětná sleva 100 Kč. Vyplácí se až po uhrazení hromadné faktury v rámci provizní smlouvy.

K tomu další slibované výhody jako:

1) nový člen Alpenvereinu neplatí žádný vstupní poplatek,
2) všichni platící členové při registraci  obdrží slevovou knížku k nákupům lezeckého a outdoorového vybavení u partnerů v České republice.  Přehled slev viz web dole odstavec pro oddíly  http://oeav.cz/faq/zvyhodnene-clenstvi
3) nový člen obdrží slevovou knížku, s níž může ušetřit více než 500 € u našich partnerů v Rakousku

Za nového člena je brán i člen sekce Innsbruck který přejde k Edelweis.

Celý vstup je předpokládán přes horolezecký oddíl KAA V TAHU. www.vtahu.cz Jen takto je možné získat slevu 100 Kč. Členem klubu se stanete pouze poskytnutím kontaktních údajů které jsou potřebné k vyřízení pojištění. RČ, adresa, datum narození, e-mail

Výhody hromadného vstupu tedy nejsou nikterak úžasně výhodné. Pro vás by bylo výhodou to, že získáte slevu 100 Kč ale až zpětně po zaplacení. Bohužel se mi nepodařilo vyjednat lepší slevu krom zmiňovaných výhod ve třech bodech a slevy 100 Kč.
Buď to neumím a nebo prostě nechtějí dát. Každopádně jsem udělal, co bylo v mých silách.

Prosím: Kdo má stále zájem, ať mi pošle mail na kononovmartin@gmail.com
Já jen pošlu registrační formulář, který vyplníte a pošlete zpět. Zbytek jako platbu a zaslání slevy bychom domluvili individuálně.

7

Ahoj,
v tom pripade diky za snahu, ale zaridime si to sami. Myslim ze to bude jednodussi a rychlejsi, pokud bychom treba o vikendu jeli na bezky (jestli bude takhle pekne snezit:)), tak uz to chci mit hotove.
Diky Lucka

8

Peťo, nezařídíme si také?
To all:
Já jsem úplně nový člen, takže by snad bylo možné na mě čerpat nějakou tu odměnu, pokud by byl zájem.
Je tu někdo, kdo má podmínky pojištění bedlivě prostudované?

Díky

9

Co konkretne myslis prostudovanymi podminkami?:) Resila jsem ted na co vse to plati pred odjezdem na Sri Lanku, takze jsem to trochu procitala, tak zalezi co potrebujes vedet:) Skoda, ze jste nove clenstvi nezacali resit uz na podzim, pro nove cleny plati nabidka na uzavreni myslim od zari, s tim, ze ti to pak plati na celou tu dobu od uzavreni plus dalsi rok.

10

Tak já teda taky sám... Největší výhoda pro nového člena je, jak píše lantash, prodloužení o předchozí podzim, plus snad když uvedeš doporučujicího člena, ten má nárok na mapu, nebo tak něco...

11

Takže Midusi nic?
Pochopil jsem to tak, že si počkáš na příští rok na podzim?

Štěpáne: Pokud tě doporučí člen AV, který je členem už alespoň 30 dní, dostává za tebe odměnu ve formě 200 Kč voucheru na nákupy v outdoor obchodech nebo slevu na mapy, jak píše Midus.

12

Nic nic. Přišla mi ještě možnost zařídit si to tam, co jsem to měl minule, tak to necham tak. Každopádně ale díky za nabídku.

13

Jde mi o pojistné podmínky. O lezení strach nemám, spíše o věci jako zodpovědnost, nehoda v autě, krádež zavazadel nebo následky smrťáku, s případným splacením závazků.
Možná je ale AV jen outdorové pojistění,které podobné věci řešit neumí.

Po nehodě v srpnu v loňském roce, kdy jsem měl úžasné pojistění KB jsem zjistil, že trvalé následky nejsou např. vůbec kryté, natož pak hospitalizace při pobodaní/pokousaním nebo jiným poraněním od různé havěti žijící v přírodě wink

14

K sehnání i na baru v RnW wink
Podmínky a pod. v odkazu....
http://www.rocknwall.cz/alpenverein-vseobecne-podminky

15 Naposledy upravil: Martin K (4.1.2016 19:43:18)

Štěpáne, co ti na to říct...
Pojistné podmínky zde: http://www.oeav.cz/pojisteni-alpenverei … invalidity

PŘIPOJIŠTĚNÍ TRVALÉ INVALIDITY je za příplatek viz web

Co tě asi nejvíce zajímá bude odstavec dole - jedná se o výjimky na co AV neplatí - například nehoda autem viz odstavec dole.

VÝJIMKY

Při záchranných a pátracích akcích (bod 1 pojistných podmínek) se pojištění nevztahuje na:

• úrazy/nemoc při profesionální činnosti související s povoláním nebo při jiné činnosti prováděné za úplatu a na úrazy/nemoc členů záchranných organizací při organizovaných záchranných akcích nebo jiné činnosti z pověření záchranné organizace. Úplatná činnost členů Rakouského alpského svazu jako horských a lyžařských vůdců se zkouškami a jako úředně schválených turistických vůdců se zkouškami je z tohoto vyňata.
• úrazy při používání motorových vozidel. Pojištěny jsou však úrazy způsobené vozidly na cestě (také na nepřímé cestě) na shromáždění a akce OeAV a z nich a také na cestě na akce v rámci činnosti spolku podle stanov (i soukromé činnosti spolku) a z nich jako jsou pěší turistika, horolezectví, lezení po skalách, lyžování, běhu na lyžích, snowboarding, jízda na divoké vodě, kanoistika, túry na horském a trekovém kole a rovněž úrazy při používání lanovek a vleků.
• úrazy při používání leteckých dopravních prostředků (rogalo, paragliding apod.), leteckých strojů (soukromých motorových a bezmotorových letounů) a při skocích s padákem. Pojištěné je však používání motorových letounů, které jsou schváleny pro přepravu osob (např. dopravní letadla).
• úrazy při účasti na zemských, spolkových nebo mezinárodních soutěžích v oblasti severských a alpských zimních sportů, snowboardingu a freestylingu, jízdy na bobech, skibobech, skeletonu nebo sáňkování a v oblasti tréninku na takové závody.
• úrazy/nemoc během účasti na expedicích do hor s výškou přes 6.000 m a na expedicích do Arktidy, Antarktidy a do Grónska (viz pokyny k „expedicím/trekingu“).

16

Dejte mi prosím chvilku na prostudování, pokud se na mě chcete vázat.
Pokud nikoliv, rád se podrobím později případnému doporučení... smile

17

10. 1. chci mít všechny lidi připravené k odeslání ve formuláři, tak do té doby (pokud najdeš trochu času) bys to mohl stihnout nastudovat a rozhodnout se. wink

S. napsal:

Dejte mi prosím chvilku na prostudování, pokud se na mě chcete vázat.
Pokud nikoliv, rád se podrobím později případnému doporučení... smile

18

Tak ono mozna jeste k tomu pojisteni, podle me se to nevyplati pokud to budes brat jako rocni cestovni pojisteni. Co se tyka kryti, tak tam je asi vse (autonehoda take, pokud jsi na ceste na klubove aktivity, coz znamena treba na hory, na kolo nebo tak), odpovednost je kryta spatne, jen pri klubovych aktivitach (zas jen hory, kolo jen mimo silnice a podobne...), takze tu mam treba pojistenou jeste zvlast kvuli takovym tem beznym vecem ze nekomu neco rozbijes, nekoho zranim / odru mu auto pri dojizdeni do prace na kole a podobne. Co je dal blbe na alpenvereinu je strasne nizke kryti lecebnych vydaju, myslim ze to vychazi na nejakych 250tis. Kc, coz uz si myslim ze treba spatna zlomenina nohy na lyzich muze byt vic - ale pozor, zas je tu ta vec s unijnim pojistenim, jako obcan unie mame pravo na stejne podminky jako obcan te zeme kde se zranis. Takze vetsinou se z alpenvereinu vyplaci jen doplatky, ktere plati i mistni lide. Ale napriklad lyzovani mimo EU, uz je podle me risk kryt jen alpenvereinem, to same lezeni.
Velka vyhoda alpenvereinu pro nas a taky duvod proc ho mame, jsou ty slevy na chatach. Treba loni ve Slovinsku na Triglavu, kdyz jsem videla nechut kamarada platit bez alpenvereinu dvojnasobne ceny nez my.....

Podle me vyhody alpenvereinu vyuzijes jen pokud chces vyuzivat ty chaty a pak treba lezt tezke feraty, to vetsina komercnich pojisteni nekryje, nebo si to nechaji silene zaplatit a pokud se pohybujes v terenech, kde je moznost ze budes potrebovat zachranu vrtulnikem.

19

Nevím jak na tom budu s kolenem, ale AV bychom pro 2 v dohledné době také pořídili. Šlo by to Martine opět přes tebe?

20

Ahoj,

tak nákup je konečně tu...Máte ještě nějaké možnosti? Šlo by o 2 pojištění...
Má smysl uzavírat uprostřed roku nebo lze koupit i na půl roku a od 1.1.2017 na celý rok?

21

S. napsal:

Ahoj,

tak nákup je konečně tu...Máte ještě nějaké možnosti? Šlo by o 2 pojištění...
Má smysl uzavírat uprostřed roku nebo lze koupit i na půl roku a od 1.1.2017 na celý rok?

Na půl roku to pokud vím nejde. Pokud bys kupoval na příští rok někdy od září myslím, tak ti dají k tomu jako bonus pojištění na ten zbytek roku (tedy září - prosinec).

22

Jj jak rika Lucka. Od zari dostanes za stejnou cenu zbytek akt. Roku a cely dalsi rok. Jinak platis celej rok. Takze to ted nema smysl.
M.

23

Tato akce platila a možná opět bude pouze pro nové členy smile

24

Pokud vím tak platila i pro bývalé členy s přerušeným členstvím. Pro současné členy samozřejmě nemá smysl:)

25

Pokud by někdo měl zájem o Alpenverein, ode dneška je možné pro nové členy platit příspěvky na rok 2017 s tím, že máte zbytek roku 2016 zdarma.