1

Téma: Péřové spacáky LEZKYNE.CZ

Vnitřní materiál: husí prachové peří
Plnivost: 850 cuin/oz
Poměr prachového peří: 95/5
Hmotnost náplně (peří): 1000g
Celková váha: 1400g
Délka spacáku: 210cm ( ~185cm výška postavy)

Vnější/vniřní materiál: Nylon
Hmotnost: 35g/m2
Větruodolnost: 90%
Prodyšnost: 90%
Vodoodpudivost: 300mm
Odolnost proti průniku peří

Pokud budete bloudit v parametrech, doporučuji srovnání s nejlepším:
http://blog.hudy.cz/produktove-tipy/vse … ir-joseph/

To lze ve zkratce očekávat od těchto výrobců a modelů při ceně kolem 3000 CZK.

http://s18.postimg.org/43n65w4sp/spac_k_modr.jpg

Takže, kdo máte zájem bez ohledu na barvu, výrobce a případné nedostatky, s chutí sem.
Objednávka 1 týden v březnu, dodávka během měsíce.

2

Re: Péřové spacáky LEZKYNE.CZ

To co je na fotkách, se mi docela líbí, ale nerozumím co znamená "ez ohledu na barvu, tvar, výrobce a případné nedostatky", tj je to na mě možná trochu moc tajemný. Jaká je konstrukce komor? Dal by se o 10cm kratší případně??

3

Ahoj, jde o to, že nesedím vedle výrobce a tím nemohu zaručit a plnit všechny požadavky a očekávání smile
Takže pokud si řekneš fialovou barvu, o 10cm kratší a ještě trojtý zip a speciální komory k tomu, tak ti asi nevyhovím smile

Spacáky objednávám příští týden a min. 2 z nich jsou již zadané...

4

Ahoj všem

spacáky do vyprodání zásob, 30% již prodáno, očekávaná cena 3000 CZK. Btw. v UK je za 489 GBP smile
Takže se na mě případně nezlobte, pokud na Vás již nezbyde....

Díky

5

Prosimtě promiň, cena je na parametry docela bomba, vypadají ok, ale nerozumim těm nejistotám kolem tvaru a nedostatků... ty spacáky jsou různý modely? Původ je nějakej problém sdělit??

6

Ahoj,
jako nabídka je dobrá, ale prostě možná kdybys k tomu řekl víc, místo abys na to nabaloval nějakou mystiku... Midus to píše dobře, co to je bez ohledu na tvar a nedostatky? Jako nedostatky, že z toho poleze niť, tak to je ok. Nedostatky že to bude vypadat úplně jinak a obsah bude jiný asi ok není. Jestli je to nějaká čína, tak to dobře znam to porovnání fotky a konečného výrobku...

Druhá věc je jak se ptal Midus, jde o 10 - 20 cm kratší nebo ne? Vlastně jsi mu neodpověděl... "Takže pokud si řekneš fialovou barvu, o 10cm kratší a ještě trojtý zip a speciální komory k tomu, tak ti asi nevyhovím"

Barva a trojitý zip a komory jsou mi jedno, ale ta délka mě zajímá.
Díky

7

Jen abyste věděli, že spacáky nám šije vlastně stejná firma.
Pro mě velké zklamání...

http://euro.e15.cz/archiv/slechtic-spac … mu-1271025

8

Já teda nevím, ale mrkli jste oba do prvního příspěvku?
Vždyť délka je tam uvedená...prostě to co je v prvním příspěvku napevno platí.
Nedostatky beru i to, když si koupím Sir Josepha nebo Hannah, resp. cokoliv co si objednáš například přes net a nikdy předtím jsi o neměla v ruce a zjistíš, že to má něco, co se ti nelíbí nebo je vyřešené blbě - stékající se zip, dlouhá šňůrka na stahování hlavy, blbě se spojující 2 spacáky atd. Při kupování na slepo, jdeš vždy do rizika. To je vše, co tím bylo myšleno.

Pokud chcete, spacáky si po doručení prohlédněte, klidně i přestupné, vyslechněte názor na kvalitu a pak dejte dohromady min 100ks a můžeme objednat. V opačném případě počítejte s cenou o 60-80% vyšší, než současná, což je pořád cca 1/2 MOC.

Více k tomu poskytnou z časových důvodů poskytnout nemohu. Pokud se ale najde jiná osoba, co zadarmo sežene seznam zájemců, poskytne technickou podporu a dostane do ČR kontejner, tak mi to vůbec vadit nebude smile Já ne to jim bohužel nemám čas a peníze navíc si za to brát nebudu.

Spacák vám po příletu rád půjčím. A pak je to na Vás....s větší jistotou a cenou, než jsme kupovali mi. To je daň za ,,případné nedostatky,,.

9

Midusi, slovíčko tvar jsem smazal -viz foto. Bylo myšleno přeneseně ve smyslu buďte rádi, co nabízí za tuto cenu. Šířka kolem ramen je podle EU normy kolem 85cm, spodek nevím.
Opravdu více detailů nevím - kdo to šije, kde, odkud je peří, z jak starých hus, zda to jsou ty, co mají volný výběh...neřešil jsem a při této ceně ani nebudu. Až budu kupovat totožný od MountainEquipment za 400 Liber, možná si o tom něco přečtu wink

Jediné co mohu říct, že spacáků už moc nezbývá

10

S., super. beru modrej wink

Anything less than immortality is a complete waste of time

11

Ahoj všem,

dnes jsem si přeměřil všechny spacáky co mám a svojí délkou se vždy pohybují mezi 210-230cm.
Z diskuse u Hrášku i zde usuzuji, že zmíněná délka spacáku byla považována za velikost osoby, proto upravuji první příspěvek.
Spacák je a bude vždy o cca 20-30 delší než je výška postavy - důvodem je kapuce, natažené špičky atd. - prostě EU norma smile

12

Ahoj všem,

takže už vyrábíme... smile
Podle posledních informací jsou dostupné už jen černé provedení s šedivým vnitřkem.
Viděl jsem také kompresní obaly na spacák a jsem z nich trochu rozpačitý, vždy jsem byl zvyklí na standarní stahovací šňůrku,
tady to vypadá na nový special mechanismus...no nechme se překvapit smile

13

Takže krátký update - poslední spacák k dispozici smile

14

Sir J. potvrdil výrobu a dokončení v půlce měsíce.
Když k tomu připočítám vyzvednutí tak bychom to mohli před velikonoci stihnout.

Nechal jsem nakonec vyrobit 2 tipy. Cenově/střihově stejné, rozdíl je pouze v plnivosti.
Cena vypadá tak luxusně, že začínám přemýšlet nad stánkem před HudySportem smile

15

Takže nakonec se Pepík umoudřil a spacáky ušije? No to je skvělá zpráva! Hned mu píšu... smile

There's no such thing as too much power. [Wolfgang Güllich]

16

Aáá, není tomu tak -  Sir J. ano, ale Sir Joseph ne smile Asi na osobní diskusi, tady se nedá zveřejnit smile
Platí vše původní - s cenou, provedením i ostatním. Možná vyčkej na dodání a pak zvážíš, zda vzít nebo ne...

17

Tak mám povrzeno od výrobce, že vše je ušito a dnes vloženo na poštu směrem Praha/Plzeň.
Ať již spacáky dorazí či nikoliv do konce týdne, vyzvednu jej v příštím kdy se blíží velikonoce. Snad tak bude možnost jejich otestování.

Pokud vím, tak 1 ks je snad ještě volný, o který se přihlásil (navíc) Michal z Prahy případně s předstihem Martina.
Marti, měla by ses rozmyslet zda chceš či nikoliv. Na nějaké prohlížení a testování asi nebude moc času smile
Peníze při předání nebo na účet, jakmile budu mít vše v ruce smile

Další objednávku pouze se zálohou předem... smile
Tak snad vše dorazí podle představ....

18

Takže pár detailů k objednávce:

Cena spacáku 2755 CZK... (c.u. 777143377 /2010)

Výsledná váha bez obalu: 1460g
Vrchní materiál i nepropustnost ok a dle specifikace. Totožné platí pro odolnost úniku peří.
Kde je otázník je ona požadovaná plnivost a peří samotné.

Při předání jsem byl trochu zklamaný, že toho uvnitř moc není, ale 2 dny v letadle tomu dalo trochu zabrat. Dnes už leží v obýváku a celkem se vzpamatoval. Přesto 850 cuin a 95/5 poměr prachového peří nemůže splňovat, tzn. není na úrovni Eraticu za 15 000 czk od Rákosky.  Spacák lze objemem přirovnat k Rimo 600/1000, kdy materiálově snad ok, váhově také.

Kvalitu plnění a peří je nutné otestovat, ale nebojím se říct že při ceně 2-3x nižší než je Rimo 1000, může být klidně s nižším komfortem než je SJ. Uvidíme.

Přesto běží diskuse s odesílatelem, tak uvidíme, jak jsme na tom. O víkendu jdeme testovat, doma se to nedá smile
Díky za předání a přeji komfortní spaní!

19

http://s22.postimg.org/ksyt6pxsh/IMG_3395.jpg
http://s22.postimg.org/9fc9vin9t/IMG_3400.jpg

20

A ještě poslední věc, 1ks je stále ještě volný - modrý kus, pravý zip...

21

Otestováno v Crescianu a za 800g kousek mohu říct, že spokojenost...
Uvidíme, jak se pochlubí pánové s 1000g náplní smile

22

S. napsal:

Otestováno v Crescianu a za 800g kousek mohu říct, že spokojenost...
Uvidíme, jak se pochlubí pánové s 1000g náplní smile

Nojo sice mam vetsi pytel nez ty, ale chlubit se tim nebudu. Kazdopadne se spacakem spokojenost. Jeste bych rad otestoval pri teplotach pod nulou....

Anything less than immortality is a complete waste of time