1

Téma: dlouhodoba bolest kloubu u palce na noze

Zdar, chci se zeptat zda někdo z vás řešil bolest posledního kloubu u palce nohy? poslední rok mě celkem dost bolí a je celkem jedno jeké lezky mám, v jedněch víc, v druhých míň, ale hlavní je to že bolí i když lezky nemam a zatížím palec při mírném pokrčení (asi jako v pohodlnějších lezkách), pri prohmatu a ohýbání mi v něm celkem dost lupe a přeskakuje, jak by o sebe dřely chrupavky či co. chápu že tu asi přímo doktor radit nebude, už objednaný na vyšetření jsem, ale bude za dlouho a zajímá mě, zda to už někdo  řešil a jak, jestli třeba obstřikem, nebooperativně vybroušením nějakého výrustku a tak.. lezu cca 8let, momentalně okolo 7b - jen pro to ať mi tu nekdo nepíše "ale to je u lezení normální, to si zvykni" protože na druhe noze me nic takovym zpusobem neboli.

2

Re: dlouhodoba bolest kloubu u palce na noze

Ahoj,
to co popisuješ je opravdu na doktora...lze vůbec říct, že to máš z lezení a lezeček?
Ukopnutý palec, zánět nebo cokoliv v minulosti může být příčinou. Do doby RTG případně magnet. resonance nelze hodnotit.
Pokud pak pošleš, mohl bych přeposlat. Jinak dříve bych Tě poslal k Harlasovi, dnes spíše do FN nebo Rokycan... RTG bys měl mít dle mého názoru do 14 dnů nejpozději...
Dle toho co popisuješ to může být opravdu cokoliv....

3

Ukopnuty palec ani zanet jsem nemel, je to z lezeni, jelikoz poslednich 8let moc jinych sportu nedelam, ted jsem lezl mene a prave stale jsem si myslel ze to mam jrn otlacene proto ta bolest,ale ted po mesici skoro bez lezeni to stale boli

4

Tohle je vážně na doktora, tady nelze soudit. Promiň.
Nevím co ostatní...

5

Já v tom vidim DNU :-/ ale jen z toho důvodu, že jí má náš táta a bolavý kloub na palci u nohy byl hlavní příznak.

6

Verča napsal:

Já v tom vidim DNU :-/ ale jen z toho důvodu, že jí má náš táta a bolavý kloub na palci u nohy byl hlavní příznak.

Já bych v tom viděla taky dnu, přesně takhle to má náš kolega (35 let - tedy žádný starší člověk) a s tím palcem má neustálé problémy a je to přesně jak popisuješ:-(

7

Ahoj, nechtěla jsem se to sem o Dně psát, ačkoli to bylo první, co mě napadlo - také zkušenost z rodiny, protože jsem předpokládala, že se to týká spíše nesportovců, resp.lidí s ne moc dobrou životosprávou..., ale uvidíš, co řekne vyšetření...
Pokud nebyl úraz a lupe Ti v tom, zánět to rozhodně není, to je jasné.

8

no dna to nebude, pritelkyne doktorka tohle hned vyloucila a i kdyz si prectu priznaky .- otok,zarudnuti, bolest na dotek, tak to nesedi

9

No uvidíme, ať ti to dobře dopadne.
Každopádně je vidět, že reakcí (lezecké) zranění je celkem dost.. Možná je načase otevřít zde poradnu smile

10

Jojo můžem otevřít poradnu, protože hypochondrů je tady dostatek big_smile
Ale taky si myslím, že to může být naprosto cokoliv. Mě palec z lezeček bolel asi půl roku i mimo lezení. Taky jsem přemýšlela, že pujdu na různý vyšetření kuli dně, ale nakonec to odeznělo samo....

11

Tak to je dobře smile

george.cotagge napsal:

no dna to nebude, pritelkyne doktorka tohle hned vyloucila a i kdyz si prectu priznaky .- otok,zarudnuti, bolest na dotek, tak to nesedi