1

Téma: Sdílení/půjčení lezeckých věcí - diskuse :)

Už jsem dlouho neslyšel žádnou kritiku na mé skvělé nápady, takže je čas na další nápad.
Řešíme teď čas od času hory - tzn. ferraty, mačky, cepíny, helmy, lano na ledovec, atd.
Půjčovny v Plzni nabízejí zpravidla zapůjčení věcí od 50czk/ks/den.

Půjčovat vlastní ferraťák vyjma pár lidí zde bych si asi nelajznul, ale ostatní ano.
Mačky použiju 1-2x ročně, cepíny totéž. Helma je jasná, téměř pokaždé v horách.

Nestálo by za zvážení, že by každý, kdo by chtěl, hodil do placu věc, kterou může lidem co zná/zde půjčit (klidně i bouldermatu)?
Nemám problém s tím koupit cepíny (a= 1200czk/ks), případně mačky (a=2500/pár) nebo další vybavení ale kupovat vše najednou pro 2 se mi nechce - jednak je to trochu více peněz, ale hlavně bych pro to neměl celoročně využití.

Napadlo mě napadlo, že by každý, kdo by chtěl, mohl koupit jednu užitečnou a předem domluvenou věc, kterou by si buďto nechal u sebe a normálně užíval a půjčoval nebo bychom nechali věci společně u sebe k vypůjčení kdykoliv. Půjčování by díky zakoupení nějakého lezeckého vybavení bylo bezplatné..

Zajímá mě Váš názor, ať si vyslechnu, co jsem přehlédl smile
Díky Š.

2

Re: Sdílení/půjčení lezeckých věcí - diskuse :)

kupovat vše najednou pro 2 se mi nechce - jednak je to trochu více peněz, ale hlavně bych pro to neměl celoročně využití.

Štěpáne tady jsi si krásně odpověděl proč to nebude fungovat...