1

Téma: Jistítko

Máte někdo zkušenost s tímto jistítkem?
https://www.climbingtechnology.com/en/o … g/click-up

Kamarád plánuje pořídit a ptá se na radu, já mám zkušenost jen s Grigri.

Díky za případné tipy.

2

Re: Jistítko

To je hroznej krám k ničemu. Ať si koupí grigri nebo jestli chce experimentovat tak tohle: https://www.rockpoint.cz/mega-jul  video: https://www.youtube.com/watch?v=PEU_R2z4YhY

3

Re: Jistítko

Ahoj,
fungovat to funguje vcelku dobře, ale jako se všim se to s tím chce trochu naučit (sžít se). Občas se to se silnějšíma lanama kousalo dřív než bylo třeba, pak to musíš odblokovat a pokračovat v jištění. Teď se dělá i nová verze.
https://www.rockpoint.cz/click-up-kit-plus-orange
Já jako starej kyblíkář a antyGrigrista jsem spíš pro něco tipu Mammut Smart 2, Salewa Ergo, Black Diamont ATC-Pilot, Edelrid JUL 2
https://www.rockpoint.cz/ergo-belay-kit
https://www.rockpoint.cz/atc-pilot
https://www.rockpoint.cz/jul-2-oasis
https://www.hudy.cz/jistitka_kladky/mam … -0582.html
https://www.hudy.cz/jistitka_kladky/mam … cloud.html

Nebo jako úplnou parádu, ale trošičku dražší Wild Country REVO
https://www.rockpoint.cz/revo-belay-device

4

Re: Jistítko

Ahoj kluci, díky moc za příspěvky! Leze se dvěma dětma, resp.jedno jistí a druhé někde pobíhá, takže potřebuje autoblokant smile, bay měl volné ruce, každopádně informace předám, ať si vybere.
Děkuji smile

5

Re: Jistítko

Ahoj,
Předpokládám, že děti lezou na rybu (top-rope). Lezou, lezou, odsednou si, odpočinou a případně lezou dál nebo jsou zpuštěny dolu. K tomu účelu by byl ten Click-Up ideální, když se aktivuje, už nemusíš dál držet lano, ale dobírat se dá, případně spouštět.
Pozor: Malé upozornění k tomu slovu autoblokant. Všechny nabídnutý jistítka (včetně jistítek tipu Grigri a spol.) jsou pouze POLOAUTOMATY, což znamená, že vždy musíš držet volný konec lana!