26

Re: Nové značení cest na uni

Tohle me osobne prijde jako dobrej napad. Jen bych asi volila vic citelny font, nebot jsem stravila asi pul minuty, nez jsem rozlustila slovo "oznaceny" smile

Na to velke prechytovani o vikendu bychom si je pripravili a vytiskli na "miru" a pak bych je treba jen predtiskla bez vyplneni a dopsalo by se to rukou. Nechala bych videt jen obtiznost.

Co si o tom myslite?

Vašek napsal:

Další nápad...

Což takhle štítky rozlišovat barevně do 3-4 kategorií podle obtížnosti? Řekněme že 60% uživatelů stěny jsou študáci na tělocviku, který nezajmá jestli lezou 7+ nebo 5- a neví, jestli je 7+ těžší než 7-... Přesně pro tyhle lidi by se hodilo obtížnost rozdělit na lehké (zelené) cesty v obtížnosti 3 až 5+, středně těžké (modré) mezi 6- a 7+ atd... smile

Nevýhody?

• Přibyde další barva. Jakoby nestačilo si pamatovat barvu cesty!

• Barevný tisk ve stejném duchu jako funguje teď - vytisknout mračna papírků a někde archivovat všechny možnosti.

Obrázek je jen nástřel, jak bych si to přibližně představoval...
http://lezkyne.cz/upload/files/1222.jpg

27

Tohle je podle mě dost dobrej nápad..... každej má v hlavě vsugerováno, že zelená je dobrá a červená špatná big_smile a modrá je střet... když to někde neznáš, tak nemusíš chodit od cesty k cesty a studovat u každý co je to za obtížnost... Ale určitě bych zvolila jiný písmo.... jsme v česku, takže ruský Z tam být nemusí ne? big_smile a pokud teda barevně, tak bych určitě buďto úplně odebrala ty panáčky, nebo je přemístila a zmenšilia.. je to podle mě moc přetláskaný.. nebo ještě zesvětlit

28

Jsem pro

29

Jéé, to jsem se zase snažil ulehčit si práci a takhle to dopadá big_smile big_smile

Samozřejmě papírky budou vyplňovaný rukou, tyhle "předtištěný" jsou jen pro představu wink Byl to první font, co mi přišel pod ruku a byl jsem línej to tisknout, vypisovat a fotit big_smile

Takže sháníme čísla, který bysme na to použili... Já vzal jen tak z hecu tyhle z googlu, ale nezdaj se mi jako úplně idální.

A Verčo jak si představuješ ty paňáčky? Mně se tam takhle docela líbí... Můžu je zmenšit, aby byly víc v rohu.

There's no such thing as too much power. [Wolfgang Güllich]

30

Já nevim big_smile asi záleží, jaký se tam nakonec dají čísla, protože tyhle jsou dost vyrazný a s tím logem se tlučou... ale menší zesvětlení by mohlo pomoct.. taky bych zvolila trošku jiný čísla, aby bylo poznat co je to za číslo.. nestačilo by vždycky vzít jen pastelku a nakreslit ty čísla v ruce¨?? např. jen klasickou pětku ale tisíckrát obtaženou aby byla jakoby širší (tučnější). nevim jestli mi chápete big_smile

31

nebo to udělat podle původního návrhu a jen tam udělat v hlavičce třeba červenej pruh, nebo barevně rozlišovat to lezkyne.cz

32

Ty pastelky bych asi Verčo nedělal, protože to bude milion práce sad A dost překrejou ten text, na to by se tam muselo udělat bílý místo nebo tam ty čísla psát ještě před tiskem...

Spíš bych to takhle zase dal někomu trošku postiženému dobrým vkusem smile

Ta jiná barva loga se mi líbí, ale podle mě si to většina vůbec nespojí s tou obtížností big_smile To samé u těch čar a jiných doplňků s barevným rozlišením.. Tu barvu bych určitě nechal na čísle.

There's no such thing as too much power. [Wolfgang Güllich]

33

Tím jsem vyčerpala svojí denní dávku nápadů big_smile

Vašek napsal:

Ty pastelky bych asi Verčo nedělal, protože to bude milion práce sad A dost překrejou ten text, na to by se tam muselo udělat bílý místo nebo tam ty čísla psát ještě před tiskem...

Spíš bych to takhle zase dal někomu trošku postiženému dobrým vkusem smile

Ta jiná barva loga se mi líbí, ale podle mě si to většina vůbec nespojí s tou obtížností big_smile To samé u těch čar a jiných doplňků s barevným rozlišením.. Tu barvu bych určitě nechal na čísle.

34

Přátelé, kamarádi...sice to možná někdy působí, že jsem stále nespokojenej, ale na druhou stranu ,,marketing,,, který vyžaduju sebou alespoň doposud vždy přinesl vždy kladný ohlas..vždyť drobné detaily dělají ,,ostatní,, spokojenější...

Pokud jde o papírky nechávám Vám volnou ruku. Navrhl jsem pouze ať je tam naše logo - stavíme to zadarmo, podporujeme USK, tak proč si neudělat zásluhou přímou reklamu. Pokud jde o uvedení výšky, jsem skeptik. Lidem na uni, kteří nelezou na čísla a žádné prásky je úplně jedno, kdo je jak velký. U obtížnosti do 8+, kterou lezou by výška stavěče neměla být poznat. Za předpokladu, že záměrně staví blbě cesty ,,pouze,, s dlouhými tahy.
Naopak pokud délku uvedeme, budeu se lidi spíše vymlouvat na to, že to stavěl nějaký dlouhán..Něco jako Bombur, který bude remcat až do důchodu a to i přesto, že cestu stejně vyleze smile
Za důležité považuji zvýraznění obtížnosti cesty, zbytek jako jméno, který si stejně nikdo nebude do dalšího lezení pamatovat považuji za nepodstatné a pouze jako doplňující smile
Tak ať se daří smile

35

S. napsal:

Přátelé, kamarádi...sice to možná někdy působí, že jsem stále nespokojenej, ale na druhou stranu ,,marketing,,, který vyžaduju sebou alespoň doposud vždy přinesl vždy kladný ohlas..vždyť drobné detaily dělají ,,ostatní,, spokojenější...

Pokud jde o papírky nechávám Vám volnou ruku. Navrhl jsem pouze ať je tam naše logo - stavíme to zadarmo, podporujeme USK, tak proč si neudělat zásluhou přímou reklamu. Pokud jde o uvedení výšky, jsem skeptik. Lidem na uni, kteří nelezou na čísla a žádné prásky je úplně jedno, kdo je jak velký. U obtížnosti do 8+, kterou lezou by výška stavěče neměla být poznat. Za předpokladu, že záměrně staví blbě cesty ,,pouze,, s dlouhými tahy.
Naopak pokud délku uvedeme, budeu se lidi spíše vymlouvat na to, že to stavěl nějaký dlouhán..Něco jako Bombur, který bude remcat až do důchodu a to i přesto, že cestu stejně vyleze smile
Za důležité považuji zvýraznění obtížnosti cesty, zbytek jako jméno, který si stejně nikdo nebude do dalšího lezení pamatovat považuji za nepodstatné a pouze jako doplňující smile
Tak ať se daří smile

Já to s tou výškou myslel spíš obráceně, že když to postavil Bombur, tak nikdo nemůže být krátký smile
Ale samozřejmě, to bude i naopak

36

Mně se nejvíc líbí úplně první varianta - jednoduché, přehledné nic "pře*čeného"
A hlavně přeci nejde o kartičky, ale o lezení smile

37

Me se velká čísla na pozadí kartičky moc líbí, i kdyby nakonec mela být jen černobílá. Aspoň na ne uvidím i vleže ze žíněnky smile

38

Vašek napsal:

Tak už tu máme nový chyty a tak je třeba pohnout i s novejma štítkama. První nástřel by mohl vypadat nějak takhle. Názory?

http://lezkyne.cz/upload/files/1217.jpg

Ps: Pardon za to otočení, píšu to z mobilu...

Ahoj, osobně bych byl pro něco takovýdleho, žádný blázniviny. Font bych změnil na nějaké čitelné PATKOVÉ písmo, zachoval bych to logo světle jak tam je - nechat na pravé straně ať se nemusí odsazovat ty popisky a je tam hodně místa, ať se přes to dá psát a dolů bych připsal to lezkyně.cz. Co se týče názvu cesty tak je tam na to strašně moc místa, takže bych tu linku posunul do půlky té vzdálenosti co je nad linkou, to na název stačí a volný řádek, který tak zbyde bych nechal pod obtížností.

Tzn.:
___<název cesty>______
Obtížnost: ....
.........
Stavěč: ..............
Poznámky:.............
..............
............
.............
Papírky.................
............................
...........................
............................
Logo usk nebo co je to kolečko, logo lezkyně.

Případně se dají poznámky a papírky sloučit dohromady. To už je fuk.
Tim, že bude volný řádek pod obtížností, tak tam můžete hned napsat i do závorky poznámku. Třeba jako je to na Lokotce, kde je cesta třeba asi 5+, 6 (až nahoru)

Jinak pro značení obtížosti cest podle barev podle mě není dobrej nápad, ubíráte si možnosti pro značení nových cest a filosofie lezení ve škole je taková aspoň(Valach to tim směrem tlačí), že to neni pro lidi, co si to chtějí jen tak vyzkoušet pro zábavu na půl roku. Ať se normálně učí lézt cesty podle číslování, takovýho jaký je daný, aspoň je to nebude mást jinde a budou vědět, když polezou někde jinde na co si můžou +- troufnout.

Dál bych někam stranou vylepil nějakej plakát lezkyně.cz, kde bude to logo, odkaz a hlavně nějakej stručnej krátkej text, proč se tam zaregistrovat - chápu-li dobře, že chcete větší publicitu.
Vytvořil bych subforum na lezkyni - Cesty na UNI, kde se budou moci lidi ptát, co jim nebude jasný k cestám.
Budeme mít feedback od nich, jestli je to přehledné, oni se dozví co budou chtít, když jim bude něco nejasné, může to být jeden z důvodů, proč půjdou na lezkyni. Pak třeba zjistí, že je to tu super a hned nás tu bude víc ...
Důvody proč jít na lezkyni bych napsal stručně třeba:
* Můžete se zeptat na cestu v subforu - Cesty na UNI (značení, jak na cestu, když mi nejde vylézt apod.)
* další důvody v bodech
Více se dozvíte na lezkyne.cz, těšíme se na Vás