1

Téma: Regenerace kůže, prstů ?

Čím mažete prsty po lezení, aby se Vám zahojila kůže např do dalšího dne?
Nápady, doporučení, osobní zkušenosti?

2

Re: Regenerace kůže, prstů ?

Nemazu, nejedu... Kuze se dle meho nazoru do druheho dne nezahoji at ji namazes cimkoliv. Mazal jsem si kdysi suchy ruce borovou masti (dostupne v lekarne). To ale neresi tvuj dotaz. Neco special prodavali v RnW.

3

No to je otázka, Hrášek něco používá a je z toho nadšený...Hrášku o co jde?
Já dříve mazal indulonou, kalciovou mastí, ale ty doby už jsou dávno pryč o účincích tak nemohu hovořit sad

4

Mazu dermazulenem.  Podle me na urovni indulony - hodne kuzi promasti a do druheho dne jak detska prdelka.

Anything less than immortality is a complete waste of time

5

konopná mast jedině wink

6

Po lezeni uz je pozde. Vzhledem ke svym koznim dispozicim mazu tri dny pred lezenim antihydralem - resi to nejenom potivost ale i vrstvu kuze (samozrejme to nejak bude souviset, empirie pravi, ze dobry).

7

tzn, že ti snad kůže ztvrdne? smile

8

Sorry, nejak mi nechodi maily s upozornenim.

Co kuze provede je otazka dispozic a davkovani. Kamaradovi na prstech narostou mozoly jak "na pate". Ja mam normalne kuze dost slabou vrstvu a pomerne potivou (zvladnu ji za den prolezt na jakemkoliv materialu). Kdyz napatlam AHcko, mam vrstvu kuze jako maji normalni pravidelne lezouci lidi, mene se poti ale je normalne mekka, zadny mozol.

Chce to stavit se nekde v Jure v lekarne, koupit antihydral a zacit zkouset.

Rychlost reakce bude asi individualni, ja na sobotni Jurku mazu ve stredu vecer a staci mi tak jednou za dva tydny. V kazdem pripade bych pocital, ze zmeny kuze zaberou radove dny a neunahlil se s dalsim naterem (rozhodne na zacatku opatrne).

Aplikace je snadna ale chce to trochu peclivosti a pripravu. Mazou se briska, pripadne dlane nebo boky clanku. Dostal jsem ale durazne (!!!) doporuceni abych neaplikoval na ohyby kuze pod kloubama. Udajne z toho koukaji dlouho se hojici praskliny. Nikdy jsem necitil potrebu to zkouset. S tim mozna trochu souvisi dalsi doporuceni, ze pokud ma clovek v prstech vylozene diry, tak je udajne dobre otrhanou kuzi a prechody zabrousit smirglem. (Vzhledem k mym dispozicim jsem nikdy prakticky nevyzkousel.) Po aplikaci by prsty mely zustat namazane pres noc a rano smyt zbytky. Vrstvu bych zacal zkouset radeji slabsi - zacinal jsem s vatovyma tycinkama a velmi slabou, az "suchou" vrstvou, casem jsme pak pridal.

Urcite bych se pred prvnima pokusama podival na clanky od ruznych lezcu jak s antihydralem zacinali, par jich bude.

9

Díky za tip, zní to min. zajímavě...
Pokud jde o smirek, mám jej stále po ruce...jak na stěnu i lezení uvnitř skvělá věc nikoliv (pouze) pro zvýšení tření, ale v mém případě menší riziko praskliny nebo trhlinky kůže, která se leckdy hojí hooodně dlouho...